قوانین و مقررات
کاربر گرامی لطفا قبل از استفاده از سایت موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه های این سایت مطالعه فرمایید. ورود کاربران به سایت واستفاده از خدمات به معنی دانستن و پذیرفتن شرایط و قوانین و نحوه استفاده از سایت میزبان سرا است و در صورت نپذیرفتن قوانین و مقررات مجاز به استفاده از سایت نمی باشید.
شرایط عمومی
وب سایت میزبان سرا، تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است. این سرویس تنها واسطه ای بین شما و دیگر کاربران می باشد و هیچگونه کنترل و دخالتی بر انجام تعهدات میزبان، مهمان و دیگر کاربران ندارد. کاربر موظف است که در هنگام پرکردن فرم های مربوطه، اطلاعات را به صورت صحیح و کامل وارد نماید. کاربر موظف است از انجام هر عملکرد نامناسبی که منجر به بازتاب منفی بر سایت شود، خودداری کند. در صورت ایجاد تغییرات در قوانین مندرج، رویه ها و سرویس دهی ها در آینده بلافاصله سایت بروزرسانی خواهد شد. ثبت نام واستفاده ازخدمات سایت برای افراد بالای 18 سال مجاز است. اگر کاربر نیابتاً از طرف شخص حقوقی این شرایط را می پذیرد یعنی این قدرت را دارد که آنها را پایبند به ضوابط و شرایط کند. شما بدینوسیله موافقت خود را با دریافت پیامک و رایانامه برای اطلاع یافتن از مطالب جدید میزبان سرا اعلام می دارید. همچنین شما می توانید تنظیمات دریافت پیامک و رایانامه را با ارسال یک نامه الکترونیک به آدرسmizbansara@gmail.com تغییر دهید.
قوانین مهمان شدن
مهمان موظف است سقف ظرفیت اعلام شده را رعایت کند. اگر، به هر دلیل، تعداد افرادی که قرار است در اقامتگاه حضور داشته باشند بیشتر از ظرفیت اعلام شده باشد مهمان باید از قبل با میزبان هماهنگی لازم را انجام دهد. برگزاری جشن و مهمانی فقط در اقامتگاه‌هایی امکان پذیر است که در قوانین میزبان اجازه برگزاری آن اعلام شده باشد. همراه داشتن حیوان خانگی فقط در اقامتگاه‌هایی امکان پذیر است که در قوانین میزبان اجازه ورود آن اعلام شده باشد. مهمان موظف است راس ساعت توافق شده با میزبان اقامتگاه را تحویل دهد. شرط استفاده از محل اقامت، همراه داشتن مدارک شناسایی و ارائه مدارک لازم جهت اثبات محرمیت می باشد. مهمان وظیفه دارد ملک را همانطور که تحویل می گیرد، تحویل نیز بدهد و در صورت بروز هرگونه خسارتی موظف به جبران می باشد. در صورتیکه طی اقامت مهمان در ملک میزبان هر یک از طرفین شاهد رفتار نامناسب، دزدی، خشونت و غیره بودند ابتدا سریعاً به پلیس اطلاع داده و سپس سایت را مطلع می کنند. اما سایت مسئولیتی برای اقدام علیه آن افراد ندارد و تنها حساب کاربری آن فرد حذف خواهد شد.
قوانین میزبانی
میزبان می بایست اطلاعات شخصی کامل خود را اعم از تلفن ثابت، موبایل و غیره را به هنگام ثبت‌نام در سایت به درستی وارد نماید. اگر سکونت در اقامتگاه شما دارای شرایط خاصی است مثلا امکان پذیرش مهمان بیشتر از تعداد خاصی وجود ندارد، سیگار کشیدن در ساختمان ممنوع است و یا امکان پذیرش مهمان با حیوان خانگی را ندارید حتما در اطلاعات اقامتگاه به این موضوع اشاره کنید. سرعت و کیفیت بالا در پاسخگویی به مهمان نشانه ی میزبان های مهمان نواز و دور اندیش است. پسندیده است در طول مدت زمان سکونت مهمان در اقامتگاه شما پاسخگوی او باشید. حضورتان و دسترسی راحت به شما احساس اطمینان خاطر را در مهمان ایجاد می‌کند و این برخورد صحیح منجر به جذب مشتریان بیشتر در آینده خواهد شد. فهرستی از شماره‌ تماس‌های ضروری محلی برای مهمان تهیه کنید و در دسترس ایشان قرار دهید. به مهمان اطلاعات کافی را درباره نحوه و زمان تحویل کلید و ورود به اقامتگاه ارائه دهید. اگر مهمان شما تجربه خوب یا خاطره انگیزی از اقامت خود در سایت میزبان سرا ثبت کند باعث می‌شود که مهمانهای دیگر با خواندن نظر او برای سکونت در اقامتگاه شما تشویق شوند. میزبان در صورت مواجه با موارد خلاف عرف و قانون مجاز به لغو اقامت بوده و مسٔولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ میهمان است. میزبان اگر به هر دلیلی از خدمات رسانی در ملک مورد نظر منصرف شد، باید اقدام به غیر فعال نمودن پروفایل خویش کند.